District Officers 2022-2023

Toastmasters District 17 in WA Structure for 2022-2023

Click on a District Officer Title to email them.

Email the Webmaster

District Leadership team

District Director

Club Growth Director Gavin Hyslop

Program Quallity Director

People in Toastmasters Peggy Leung

Club Growth Director

Division Director Inner Jeff Zhang

District Management team

Public Relations Manager

Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Finance Manager

Leonisa Manea

Administration Manager

 

Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Immediate Past District Director

Tim Blackburn

Division Directors

Central Division

Director: Ben Tian

Ben Tian

Eastern Division

Director: Karen Treganza

Karen Tregenza

Northern Division

Director: Deborah Kamp

Deborah Kamp photo

Southern Division

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Area Directors

Central Division

Area C 1

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Central Communicators
CPA Toastmasters
Curtin GSB
Plain Speakers

Area C 2

Director: Vacant

Toastmasters International Logo Colour Square

Clubs

Northbridge
Perth Justalk
Professionals
St George's
Toasting Human Energy

Area C 3

Director: Martin Stewart

womanlectern

Clubs

235 Toastmasters
bToasty Perth
Durack
Gourmet Guns'n'Roses
Leaders and Speakers

Area C 4

Director: Dipak Saha

Dipac Saha Area Director

Clubs

City of Perth
Persuasive Speakers
ToastiES
West End
Young Guns

Eastern Division

Area E 11

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Applecross
Como Communicators
Sunday Sundowners
Victoria Park

Area E 12

Director: Daniel Sampson

Area Director Daniel Sampson

Clubs

Cannington Communicators
Curtin
Perth Rainbow
WA Speakers' Bureau
Willetton

Area E 13

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Heritage Town
Mundaring
Speak Easy Ellenbrook
Swan
Zoom Masters

Area E 14

Director: Darren Law

Administration Manager, Darren Law

Clubs

Banyandah
Belmont
Highgate
Maylands
Touch of Gold

Northern Division

Area N 21

Kalvathy Kala Govindarajoo

Clubs

Butler
Currambine
Northern Gourmet
Northern Lights, Western Australia
Sandgroper

Area N 22

Director: Desmond Miranda

Desmond_Miranda_Headshots_09_07_2021_06

Clubs

Aspiring Leaders
Mount Hawthorn
Noranda
Orborne Park
Stirling

Area N 23

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Talkabout
TLI Training Group
UWA
UWA College Row

Area N 24

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Aspire
Banksia Speakers
Dynamic Speakers
Inspiring Speakers
Water Corporation

Southern Division

Area S 31

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Canning Vale
CIL
Kenwick
Piara Waters
Southern River

Area S 32

Director: Janice Schubert

Janice_nm_pic_vsmall

Clubs

Fremantle Gateway
Fremantle Gourmet
Melville
Murdoch Southsiders
Victoria Quay

Area S 33

Director: Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Clubs

Bunbury
Donnybrook Gourmet
Jetty
Mandjar

Area S 34

Director: David Mazzotti

womanlectern

Clubs

Byford
CGH
Cockburn
Kwinana
Rockingham

District Support Team

Speechcraft Manager

Juliana Kelly

Webmaster

webmaster Tom BIelski

Black Swan Editor

Vacant

http://toastmastersd17.org/wp-content/uploads/cropped-tm-d17-logo-c@0.5x.png

Gavel Club Coordinator

Gavel Club Kevin Sansome