Toastmasters District 17 in WA Structure for 2020/21

Click on a District Officer title in blue to email them.

Email the Webmaster

 

District Director Program Quality Director Club Growth Director
Kevin Sansome Henry Yau DTM Tim Blackburn DTM
District Public Relations Manager Administration Manager Finance Manager
Pasan Ganegama Sara Eaton Peggy Leung
Central Division Director Eastern Division Director Northern Division Director
Gavin Hyslop Tom Bielski DTM Souzy Theopilopoulos
Southern Division Director Western Division Director Inner City Division Director
Mina Cho Robert Cockburn DTM Ian Pickens DTM
Parliamentarian Logistics Director Pathway Ambassador
Cherie Wallace Rey Lacson
Rey Lacson
Area C1 Area C2
Director Ronnie Giandzi Director Robyn Lloyd DTM
661834 Central Communicators 5607 West End
1320317 Plain Speakers 1139179 AECOM WA
662304 Curtin GSB 9106 Northbridge
3152187 Curtin GSB Sundowners Club 1311 Perth Justalk
Area C3 Area C4
Director Kari Jennings Director Krishna Sharma
6314 Durack Club 3979515 Jacobs Perth TM Club
9390 Terrace Club 1583170 CPA Toastmasters
875582 Terrace Speakers Toastmasters 1581612 Project Managers
1136995 Electric Toasters 4413536 Shell Australia
Area E11 Area E12
Director Ramesh Reddy Director Roy Miller
1375364 Victoria Park 5491 Belmont Toastmasters Club
4447407 Sunday Sundowners 6018750 Curtin Toastmasters Club
1505004 DTM Pathways 1150233 Cannington Communicators
5769 Como Communicators 6512211 Kenwick Toastmasters
Area E13 Area E14
Director Darrell Monteiro
5839 Swan Toastmasters Club 1371947 Mundaring
1562202 Ellenbrook Toastmasters 1304173 Kalamunda Toastmasters
Tom Price 1110743 Touch of Gold
3717566 WA Speakers Bureau
Area N21 Area N22
Director Lynne Warner Director Ray Brestovac
8924 Northern Lights Toastmasters 4416 Stirling Club
2932197 Northern Gourmet Toastmasters 3432 Sandgropers Toastmasters
3518640 Currambine Toastmasters 1569226 DESperados
5092798 Butler Toastmasters 1584173 Water Corporation
Area N23 Area N24
Director Kym Godfrey Director Jeremy del Pino
1285 Banyandah Toastmasters 3905251 Karratha Toastmasters
995774 Young Guns 1505004 Mount Hawthorn
2111 Maylands Toastmasters 9703 Subiaco Early Birds
1196041 Highgate Toastmasters 1332966 Noranda Toastmasters
Area S31 Area S32
Director Noor Talpur Director Huntly Kutten
1363463 Southern River Toastmasters 8453 City of Cockburn Toastmasters
6500301 CIL Toastmasters 1375364 Rockingham Toastmasters
867905 Armadale Toastmasters 1304157 Applecross Toastmasters
8670 Gosnells Foothills 3704188 Kwinana Toastmasters
Area S33 Area S34
Director Liam Palmer Director Robin Lonsdale
3022546 Willetton Toastmasters 7486 Mandjar Speakers
1133609 Canning Vale Toastmasters 3065 Bunbury Club
6438 Murdoch Southsiders 75125 Jetty Toastmasters
1372829 WesCEF Donnybrook Gourment
Area I41 Area I42
Director Maree Pickens DTM Director Julie Dall
6579762 Energy Club (Woodside) 6428 City of Perth
ABU 6104577 b Toasty Perth
Perth Rainbow Toastminers
Toastwest
Area I43 Area I44
Director Michael Piotrowski Director Suresh Prabhakaran
5648618 Persuasive Speakers 5902679 Stanley College
2953910 235 Toastmasters 2791791 ToastiES
9656 Rising Stars 700725 Risky Toast
6312 St George’s Toastmasters
Area W51 Area W52
Director Ross Wilkinson DTM Director Pascale Amberville Colby Medling DTM
4497497 Meeting Procedures 1334399 Aspire Toastmasters
5769 Victoria Quay Club 362774 Dynamic Speakers
1068213 Fremantle Gourmet TM 2383596 Gourmet Guns N Roses
5687686 Fremantle Quaynote Speakers 2459315 Banksia Speakers
Area W53 Area W54
Director Adrian Watts
1155864 UWA 3077 Talkabout
5755035 UWA College Row 1204793 TLI Training Group3
4859845 Stepping Stone 4958293 Inspiring Speakers
1077268 Leading Lights
Immediate Past District Director Webmaster
Patricia D’Cruze DTM Rey Lacson
Sue Fallon Rey Lacson
Community Liaison Manager Gavel Club Coordinator
Robyn Lloyd DTM John Palmer DTM